Már a hetvenes évek elején működött ez az együttes Kálmán Lajos vezetésével, aki Kecskemétről járt ki rendszeresen. Ekkor én még szólóénekes és nótafa voltam. Mikor pedig vezető nélkül maradt a kórus, a tanár úr tanácsára én lettem az együttes vezetője. Elvégeztem a Népdalkör vezetői iskolát, ahol citerázni is megtanultam, így citerazenekar vezető is lettem. 1978 óta én vezetem a csoportot, de megtanítottam sok gyereket és felnőttet is citerázni. Így a népdalkört mindenkor citerahang kíséri. A citerásaim külön is megmérettették magukat, így ma már ők is országos „arany”-nak minősültek.
A régi kórustagokból ma már csak néhányan vannak. Helyettük új énekesek jöttek és még ma is jönnek. Így mindig vannak újabb tagok, akikkel megtanuljuk a régen betanult dalokat is. Az ország szinte minden népdalos találkozóján voltunk már, Székesfehérvártól Gyuláig. Abasár és Hollókő, vagy Tihany éppúgy szép szereplés emlékét őrzi mint Budapest múzeumai. A Néprajzi az Iparművészeti a Történeti múzeum vagy például a Vajdahunyad Várban már négy alkalommal szerepeltünk. Kecskeméten a Tavaszi Fesztiválon többször is, de a „Hírös Hetek-en” is többször szerepeltünk. Lakitelek, Bácsalmás éppúgy megjelenik albumunkban, mint a közeli városok Kunszentmiklós, Bugac, Ágasegyháza, Dunavecse, Kiskőrös, Kecel, Solt, Tass, Kerekegyháza. Műsorunkban megtalálhatók dr. Kálmán Lajos, Kodály Zoltán, Bartók Béla, gyűjtései éppúgy, mint Olsvai Imre, Bencze Lászlóné, Szomjas Siffer György, legfőképpen pedig Budai Ilona gyönyörű dalai, melyet a Csutorás Táborból hozok minden évben.
Rengeteg szép népdalt vallunk magunkévá. Ezekből sok-sok csokrot kötöttem és van miből válogatni egy-egy műsorra. Városunk szülötte dr. Kálmán Lajos halála emlékére már 10. alkalommal rendeztünk Népzenei Találkozót, ez mindig november 7.-e táján van.
A népdalok szeretetét szeretnénk átadni másoknak is főleg az ifjúságnak!
Kovács Imréné Margit néni
a Kiskun Népdalkör és Vadrózsák Citerazenekar vezetője
